Δράσεις του σχολείου – Πολυμεσικό υλικό- Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου 2015

Με μεγάλη επιτυχία και ενθουσιασμό  πραγματοποιήθηκαν την Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου 2015 οι προγραμματισμένες δράσεις του σχολείου μας για  ευαισθητοποίηση και ενημέρωση των μαθητών μας σε θέματα υγείας και ενδοσχολικής βίας. 1. Ενημέρωση και εκπαίδευση των μαθητών της Γ΄Λυκείου στην καρδιοαναπνευστική

Ερευνητικές εργασίες Α΄Τετραμήνου

Την Δευτέρα και Τρίτη 2 και 3 Φεβρουαρίου 2015, παρουσιάσθηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας οι ερευνητικές εργασίες των μαθητών της Α΄και Β΄τάξης. Περισσότερα εδώ..

Διάλεξη για τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Την Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου 2015, ώρα 12.00,  θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων διάλεξη για ενημέρωση των μαθητών μας με θέμα “AIDS – Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα” Ομιλητές: