Αρχείο Μήνα: Μάρτιος 2016

Σχολική γιορτή 25ης Μαρτίου

DSC_0440

Σχολικοί αγώνες στίβου

Πολλές επιτυχίες για τους μαθητές μας στην 1η φάση των σχολικών αγώνων στίβου. ΚΛΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  (Γ2)  1ος  στα  400Μ. ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ (Β4)  1ος  στο Μήκος. ΚΟΒΑΤΣΑΙ ΑΡΜΑΝΤΟ (Α2)  3ος  στα  100Μ. ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Α1)  1ος  στο Τριπλούν. ΜΥΛΩΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Β3)  1ος  στο Ακόντιο. ΤΖΙΜΑΣ ΒΥΡΩΝ (Β5)  2ος  στο Ακόντιο. ΚΑΡΤΣΑΚΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  (Β2)  1ος  στη Σφαίρα. …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Σχολικοί αγώνες 2ης φάσης

Συγχαρητήρια στις ομάδες μπάσκετ και βόλεϊ αγοριών και κοριτσιών. Καλή συνέχεια στην ομάδα μπάσκετ κοριτσιών και στις ομάδες βόλεϊ κοριτσιών και αγοριών που προκρίθηκαν και συνεχίζουν στην 3η φάση.

Μαρ 10

Τελικός αγώνας βόλεϋ

DSC_0374

Η ομάδα βόλεϊ των μαθητριών του 1ο Λύκειου Πρέβεζας επικράτησε στον αγώνα βόλεϋ για τον τελικό Ηπείρου της ομάδας της Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων με σκορ 2-0 στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες. Συγχαρητήρια στα  κορίτσια μας Οι μαθητές μας τώρα αρχίζουν τον αγώνα για τον τελικό Ηπείρου.  Καλή επιτυχία.