Μαΐ 06

Διάκριση στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες 2017.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών του σχολείου μας  συγχαίρουμε  στους μαθητές μας  Κωνσταντίνο Μυλωνά και Περικλή Γιαννούλη, για τις διακρίσεις τους στους 60ους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Κλασσικού Αθλητισμού Λυκείων Ελλάδας ?Κύπρου 2017.

Στην τελική φάση των αγώνων  ο Κωνσταντίνος Μυλωνάς, μαθητής της Γ΄Λυκείου κατέκτησε την 2η θέση  στον ακοντισμό μεεπίδοση 65,50 μέτρα και ο Περικλής Γιαννούλης, μαθητής της Γ΄Λυκείου κατέκτησε την  3η θέση στο αγώνισμα των 400 μέτρων με επίδοση  50΄45.

Συγχαρητήρια επίσης στους προπονητές των παιδιών, στους συναδέλφους – καθηγητές Φυσικής Αγωγής , Γεωργοπέτρη Δημήτρη και Μυλωνά Μανώλη που στήριξαν τα παιδιά σε αυτή την προσπάθεια.