Ιούν 16

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Γνωστοποιούνται από το σχολείο μας προς  όλους τους ενδιαφερομένους  οι παρακάτω εγκύκλιοι του Υπουργείου Παιδείας  και του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής:

1. «Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων Ειδικών Μαθημάτων και κατανομή υποψηφίων έτους 2017».

2. «Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Έτους 2017-18».

3. «Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή στις προκαταρτικές εξετάσεις των Σχολών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας ακαδημαΊκού έτους 2017-18.

4. «Προκήρυξη για την εισαγωγή σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού (ΑΕΝ) ακαδημαΊκού έτους 2017-18′ του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής.

Η προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τις ΑΕΝ λήγει στις 6/7/2017

Επίσης κάνουμε γνωστό στους κηδεμόνες των μαθητών της Γ΄Γυμνασίου και της Α΄Λυκείου ότι για το σχολικό έτος 2017-18 οι εγγραφές-μετεγγραφές των μαθητών στα ΕΠΑΛ θα γίνονται υποχρεωτικά με ηλεκτρονική δήλωση από 19-06-217 έως 23-06-2017.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσέρχονται στην Διεύθυνση του Σχολείου για την ενημέρωσή τους.